17.07

Miniony weekend obfitował w żużlowe emocje. Za nami indywidualne mistrzostwa Ekstraligi, Europy oraz Polski. Dla nas momentem kulminacyjnym było zdobycie brązowego medalu Indywidualnych Mistrzostw Polski przez Macieja Janowskiego zawodnika i kapitana teamu Betard Sparta Wrocław.
„Dziewczyny lubią brąz i Magic o tym wie” – jak skwitował swoje trofeum nasz kapitan ;)
Gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć. KLIKNIJ TUTAJ

16.07

A oto kolejny, ciekawy przykład wykorzystania prefabrykacji betonowej w architekturze. Jak widać na zdjęciach, tym razem dotyczy to obiektu sakralnego, o wartości historycznej.  Prace nad przywróceniem przedwojennego wyglądu Kościoła Bożego Ciała w Głogowie trwają już od ubiegłego roku. Ich głównym celem jest, między innymi, odtworzenie hełmów na wieżach tego zabytku. Firmie Betard powierzono produkcję betonowej konstrukcji nowych kopuł. Każda z nich składa się z ośmiu osobnych elementów o wadze od 3,4 do 7,8 tony.

03.07

Polecamy Państwu najnowszy numer miesięcznika branżowego Builder, a w nim kolejny ciekawy artkuł o PREFABRYKACJI BETONOWEJ. Tym razem wykładowcy z Politechniki Warszawskiej; dr inż. G. Adamczewski, dr hab. inż. P. Woyciechowski i mgr inż. R. Oleszek opracowali "Wstęp do projektowania elementów mostowych", z istotnym uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań betonowych. Jako unikalna demonstracja możliwości, została zaprezentowana kładka dla pieszych nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. Inwestycja ta została zrealizowana z prefabrykatów wyprodukowanych w firmie Betard.

01.07

Za nami mecz 10 kolejki PGE EKSTRALIGI. Nasza drużyna podejmowała na Stadionie Olimpijskim gości z  Gorzowa. Pierwszy mecz tych dwóch drużyn rozegrany na torze w Gorzowie zakończył się zwycięstwem Stali Gorzów 48:42. Tym razem obie drużyny jechały w nieco zmienionym składzie; gospodarze bez Taia Woffindena, goście bez Szymona Woźniaka. Przewaga wrocławian była wyraźna już od początku spotkania. Później w drużynie z Gorzowa najlepiej na olimpijskim torze radzili sobie Bartosz Zmarzlik i Anders Thomsen, którzy najbardziej przyczynili się do zmniejszenia dużej różnicy punktów.

24.06

Wrocławianie pokonali w niedzielę częstochowian 56:34
A tak to wyglądało to okiem Tomka Bubelli. Tu ZOBACZ CALERIĘ Z MECZU i sceny, które trudno dostrzec z trybun. Bądźcie z nami na kolejnym meczu na naszym stadionie, już 30 czerwca.  

01.06

W piątkowe popołudnie gościliśmy we Wrocławiu drużynę Speed Car Motor z Lublina. Od początku widać było, że szykuje się zacięty pojedynek. Nie brakowało wyrównanej walki na dystansie. Dużych emocji dostarczał brawurowy Grigorij Łaguta i znakomity Maciej Janowski, który ponownie udowodnił, że jego forma już nie pamięta o tak niedawnej przecież kontuzji. Drużyna Speed Car Motoru po powrocie Łaguty bardzo liczyła na pierwsze zwycięstwo na obcym torze. Była tego bliska, ale mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem wrocławian (47:43). Już za tydzień rewanż na stadionie w Lublinie.

Zaufali nam