25.07

Magic niepokonany w drugim Grand Prix z rzędu!

Maciej Janowski znów zaprezentował się ze swojej najlepszej strony, wygrywając sobotę drugą rundę Speedway Grand Prix na stadionie w Cardiff.
W wielu wyścigach wrocławianin nie dał się dogonić rywalom i kończył biegi kilkadziesiąt metrów przed nimi. Tylko w dwóch przypadkach, kiedy startował ze znacznie słabszych pól zewnętrznych, nie udało mu się wygrać. O tym jak trudno będzie rywalizować z pola 3. i 4., boleśnie przekonał się Tai Woffinden, który liczył na sukces przed własną publicznością. I pomimo, że punktował w każdym biegu, to jednak dziewięć punktów nie wystarczyło mu, by awansować do półfinału w bardzo wyrównanej stawce Grand Prix.
Tymczasem Maciek imponował fantastycznym refleksem na starcie. Drugi półfinał wygrał, ale sędzia dopatrzył się lotnego startu Polaka i nakazał powtórkę. Pomimo zdenerwowania Magic zachował koncentrację i ponownie okazał się najlepszy. Po wyjściu z wirażu miał już ogromną przewagę i mógł spokojnie kontrolować sytuację. Za jego plecami szalał Matej Żagar ze Słowenii, który przedarł się z czwartej lokaty na drugą i zdobył przepustkę do finałowego wyścigu.
To drugie z rzędu zwycięstwo Janowskiego w cyklu Speedway Grand Prix i pierwsze odniesione przez Polaka na torze czasowym w Cardiff. Zwycięstwo w Walii dało zawodnikowi Betard Sparty Wrocław awans na drugie miejsce w klasyfikacji przejściowej cyklu. Do Jasona Doyle’a wrocławianin traci już tylko trzy punkty, podobnie jak Patryk Dudek, który skończył rywalizację z tą samą ilością punktów.

Powrót

Zaufali nam