19.01

Rozbudowa fabryki MONDELEZ'a

Wyjątkowo ciekawie prezentował się etap rozbudowy fanryki gumy do żucia należącej do firmy MONDELEZ POLSKA PRODUCTION SP. Z O.O. ukazujący jej odsłoniętą, żelbetową konstrukcję. Rozbudowę obiektu rozpoczęto latem ub. r. termin zakończenia prac planowany jest na marzec br. Generalne wykonawstwo prac powierzono firmie BUDIMEX.

Koniec ub. r. był etapem, w którym mogliśmy podziwiać imponujący szkielet konstrukcji (więcej zdjęć prezentujemy w dziale REALIZACJE). W widocznej części na konstrukcję składa się ponad 100 belek i 32 słupy (a wśród nich elementy 20-metrowe) – elementy te zostały wyprodukowane w naszym opolskim oddziale w Przyworach.

 Inwestycją obejmuje rozbudowę części produkcyjnej (o magazyn części, podzespołów wraz z powierzchniami manewrowymi, które tworzą trzy kondygnacje) i magazynu składników i pomieszczenia dostaw (jedna kondygnacja z antresolą). Wysokość obiektów wynosi od ok. 20 do ok. 15m - stąd gabaryty słupów konstrukcyjnych nowej części kompleksu.

Dotychczasowa część fabryki stanowiła zespół budynków o zróżnicowanej wysokości i kubaturze: węższy, wydłużony zespół budynków produkcyjnych oraz budynek pakowania zbudowany na planie zbliżonym do kwadratu. Z budynkiem produkcyjnym połączone są za pomocą estakad i korytarzy mniejsze budynki techniczne a także budynek biurowo-socjalny o nieco bardziej urozmaiconej bryle. 

Kubatura budynku 26.761,84m3, powierzchnia zabudowy 1420,94m2, powierzchnia użytkowa 2561,49m2, powierzchnia ruchu 84,96m2, powierzchnia usługowa 305,53m2. Konstrukcja żelbetowa posadowiona na stopach i ławach fundamentowych żelbetowych, grunt wzmocniony palami, stropy monolityczne np. typu filigran, konstrukcja dachu stalowa (kratownice, płatwie stalowe), pokrycie dachu na blasze trapezowej wełna mineralna i membrana PCV, obudowa ścian zewnętrznych płytami warstwowymi wypełnionymi wełną mineralną oraz ściany murowane z bloczków silikatowych.

Powrót

Zaufali nam