03.07

Szymon Woźniak Mistrzem Polski

Dla mnie to żadna niespodzianka. Przyjechałem tu zrealizować swój plan i tego się trzymam – tak po pierwszym biegu skwitował sugestie telewizyjnych komentatorów Szymon Woźniak. I po bardzo emocjonującym finale Indywidualnych Mistrzostw Polski to właśnie on stanął na najwyższym podium zawodów.
12500 widzów na stadionie w Gorzowie dostało zawody, które śmiało można nazwać emocjonalnym rollercoasterem. W biegu ostatniej szansy mieliśmy dwa karambole, a w finale sensacyjnego zwycięzcę. – tak finał opisały Sportowe Fakty na WP.
Żużlowiec z Betard Sparty Wrocław pokonał m.in. faworyta publiczności – Bartosza Zmarzlika. Dzielnie odpierał ataki kolejnych rywali, m.in. rewelacyjnego, tego dnia Janusza Kołodzieja i broniącego tytułu IMP Patryka Dudka. Bardzo zmotywowany Woźniak wytrzymał ogromną próbę nerwów imponując formą, świetnymi startami i opanowaniem. Na podium wchodził niezwykle wzruszony. W pięknej przemowie dziękował rodzicom, narzeczonej i sponsorom, którzy pomagali mu w dotychczasowej karierze. – Cieszę się, że ten młody chłopak robi kolejny bardzo duży krok do przodu w swojej karierze – mówił po chwili Marek Cieślak, selekcjoner Reprezentacji Polski. Podobnie jak trener kadry liczymy, że Szymon Woźniak dopiero się rozpędza i jeszcze nie raz zachwyci całą żużlową Polskę.

Powrót

Zaufali nam