30.07

Złoto dla Polaków!

Reprezentacja Polski, startująca w sobotę we Wrocławiu w składzie Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek, zdobyła tytuł mistrzów The World Games 2017, Igrzysk Sportów Nieolimpijskich.
I choć Polacy od początku zawodów świetnie czuli się w roli faworytów, sportowych emocji nie zabrakło, bo równie wysoki poziom zaprezentowali tego wieczoru także Szwedzi oraz Australijczycy, którzy wygrali serię zasadniczą. Znakomicie jechał także reprezentant Niemiec Kai Huckenbeck i gdyby otrzymał większe wsparcie swoich kolegów, kto wie jak zakończyłaby się ta rywalizacja. Temperatura na trybunach Stadionu Olimpijskiego podniosła się znacznie w biegu dodatkowym pomiędzy parami Polski i Szwecji. Po bardzo dobrym starcie Polaków szybko wyprzedził ich Antonio Lindbaeck, do końca gonił ich także Lindgren i w końcówce wyścigu wydawało się, że wyprzedzi Macieja Janowskiego. Jednak Magic z Betard Sparty Wrocław zamknął mu bramę przy bandzie i zapewnił Polakom awans do finału. Podobnie pojechał w finałowym biegu zawodów ostatecznie zapewniając zwycięstwo biało-czerwonym.

Sobotnia impreza miała niewątpliwie status historycznego wydarzenia, po ponad 30 latach sport żużlowy powrócił do programu The World Games – swoistej przedolimpijskiej poczekalni. Wrocławska publiczność, która pamięta wspaniałe finały Mistrzostw Świata i ekscytujące rundy Speedway Grand Prix od dawna czekała na powrót imprez tego kalibru. Wygląda na to, że nasz Olimpijski Stadion przeżywa swój prawdziwy, wyczekiwany renesans. I o to przecież chodziło!

Powrót

Zaufali nam