29.06

Żużlowe aktualności

Miniony tydzień był szczególny dla entuzjastów żużla, uzbierało nam się kilka niecodziennych okazji do świętowania. 
JUBILEUSZE
Ostatnia niedziela - 28 czerwca na Stadionie Olimpijskim była wyjątkowa - WTS obchodził swoje 65-lecie a Tomasz Jędrzejak, kapitan naszej drużyny – 20-lecie swojej sportowej kariery. To piękny jubileusz zwłaszcza, że Tomek Jędrzejak w ciągu tego czasu ostatnie 10 lat jeździł w barwach drużyny wrocławskiej Sparty, z czego ostatnie 5 lat jako jej kapitan. Dziękujemy i gratulujemy, będziemy trzymać kciuki za kolejne wspaniałe zwycięstwa i gorące, pozytywne emocje! Ta niedziela to był także dzień ostatniego meczu rozgrywanego w tym sezonie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Nasza drużyna w pięknym stylu pożegnała się ze swoim Stadionem, wygrywając mecz 10. kolejki PGE Ekstraligi z PGE Stalą Rzeszów 56:34. Zapraszamy do fotorelacji z tego spotkania. 

MACIEJ JANOWSKI ambasadorem The World Games 2017
Z kolei w poprzednią niedzielę Maciej Janowski (zawodnik Betardu Sparty i kapitan żużlowej reprezentacji Polski) został ambasadorem Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017. Tuż przed spotkaniem Betardu Sparty Wrocław z KS Toruń otrzymał od prezesa Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego, Piotra Przygońskiego okolicznościowy dyplom potwierdzający to wyróżnienie.

(…) Maciej Janowski: - Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Cieszę się, że żużel znalazł się w programie The World Games. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie wrocławskich kibiców. Bycie ambasadorem Igrzysk to dodatkowa motywacja w walce o medal dla polskiej reprezentacji. Kibiców proszę o wparcie dla The World Games. To będzie doskonała promocja naszego ukochanego sportu, naszego miasta i całego kraju. Żużel jest jedną z dyscyplin programu 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się we Wrocławiu. W lipcu 2017 roku do Wrocławia przyjedzie 3,5 tysiąca sportowców ze 100 krajów świata. Zmierzą się w 31 dyscyplinach na ponad 20 obiektach w stolicy Dolnego Śląska i kilku innych miejscowościach regionu. (…)

Powrót

Zaufali nam