17.09

KURKOWA 14 w Świecie Architektury

Jedna z ostatnich inwestycji zrealizowanych z wykorzystaniem prefabrykatów wykonanych przez Betard została obszernie zaprezentowana w październikowym numerze Świata Architektury. Pismo jeszcze w tym tygodniu pojawi się na rynku.

KOMPLEKS SKŁADA SIĘ Z DWÓCH BUDYNKÓW: MIESZKALNEGO I BIUROWEGO. JEGO POŁOŻENIE JEST WYJĄTKOWE: TUŻ NAD BRZEGIEM ODRY, ALE W CENTRUM WROCŁAWIA. INWESTYCJA NIE JEST ODGRODZONA OD TKANKI MIEJSKIEJ – OTACZA JĄ DUŻY PUBLICZNY PLAC, W TYM BULWAR SPACEROWY TUŻ PRZY RZECE. OBA OBIEKTY ZOSTAŁY ZAPROJEKTOWANE PRZEZ RENOMOWANE WROCŁAWSKIE BIURO MAĆKÓW PRACOWNIA PROJEKTOWA.” (cyt. Świat Architektury)

Inwestycja przy ul. Kurkowej jest doskonałym przykładem przed­stawiającym możliwości formowania i konstruowania elemen­tów żelbetowych. (…) Zapro­jektowany z rozmachem budynek posiada blisko 100 biegów wewnętrznych, 462 gzymsy i 155 balkonów. Wykonane na bia­łym cemencie prefabrykaty w połączeniu ze szklaną elewacją tworzą efektowny układ. Dopełnieniem całości jest oryginal­na architektura otoczenia, zaaranżowana także z elementów z betonu, takich jak: nawierzchnia, murki ogrodzeniowe, doni­ce, eksponowane biegi zębate, kładki i elementy nawiewów. – podsumował w swojej wypowiedzi dla ŚA Łukasz Andrzejewski z naszej Pracowni Projektowej.

Inwestorem kompleksu budynków Kurkowa&Dubois jest firma Nacarat Polska sp. z o.o., która generalne wykonawstwo budowy powierzyła firmie RD Bud.

Zaufali nam