28.05

Trzeci mecz na Olimpijskim - 50:40 dla Sparty

taki wynik przyniósł naszej drużynie niedzielny mecz z drużyną gości z Częstochowy. Po zwycięskim starcie Rune Holty, który wygrał bieg z parą Woffinden  -  Woźniak świetnie wystąpili nasi juniorzy, uzyskując prowadzenie już na początku spotkania. Umocnił je duet Jędrzejak - Janowski. Goście jednak się nie poddawali walcząc skutecznie o dwa podwójne zwycięstwa w kolejnych biegach, które doprowadziły do remisu po 15. W następnych dwóch znowu triumfowali wrocławianie. Goście jednak dzielnie walczyli o punkty, a ich ambitną postawę najlepiej widać było po kapitalnych szarżach na dystansie. 

Sporo emocji było w biegu jedenastym, w którym ostrą walkę o punkty stoczył Damian Dróżdż, które ostatecznie stracił po faulu swojego rywala. Niebezpiecznie było w kolejnej gonitwie, kiedy po starcie zderzyli się Jonsson i Woffinden. Obaj zawodnicy długo leżeli na torze i potrzebna była interwencja służb ratowniczych. Na szczęście jednak ostatecznie opuścili tor o własnych siłach.
W biegach nominowanych dwukrotnie padł wynik 3:3 i to wrocławianie cieszyli się ze zwycięstwa na Nowym Olimpijskim. Mogło być jeszcze bardziej okazałe, bo świetny atak i jazdę parę w przedostatnim wyścigu dnia zaprezentowali Janowski i Woźniak. Wóczas świetnym atakiem błysnął Leon Madsen, nie tylko odbierając Woźniakowi dwa punkty, ale także pozwalając na wyprzedzenie wrocławianina Andreasowi Jonssonowi.

Betard Sparta Wrocław po pięciu spotkaniach legitymuje się fantastycznym bilansem czterech wygranych spotkań i zajmuje obecnie drugą lokatę w tabeli PGE Ekstraligi. Przed nami jednak trudne mecze – z czwartym Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra oraz za dwa tygodnie z trzecią Fogo Unią Leszno na Nowym Olimpijskim.

Zobacz zdjęcia z meczu w galerii.

 

 

Powrót

Zaufali nam