ZELGOSZCZ

Rozbudowa magazynu głównego Oponeo.pl

Zakończyliśmy dostawy prefabrykatów na rozbudowę hali logistyczno-magazynowej w Zelgoszczy.

  • wskaźnik
    33 tys. m²

    POWIERZCHNI

  • wskaźnik
    230

    DŹWIGARÓW SPRĘŻONYCH

GALERIA REALIZACJI

Rozbudowa magazynu Oponeo - galeria 1
OTWÓRZ ZDJĘCIE
Rozbudowa magazynu Oponeo - galeria 2
OTWÓRZ ZDJĘCIE
Rozbudowa magazynu Oponeo - galeria 3
OTWÓRZ ZDJĘCIE
Rozbudowa magazynu Oponeo - galeria 4
OTWÓRZ ZDJĘCIE
Rozbudowa magazynu Oponeo - galeria 5
OTWÓRZ ZDJĘCIE
Rozbudowa magazynu Oponeo - galeria 6
OTWÓRZ ZDJĘCIE
Rozbudowa magazynu Oponeo - galeria 7
OTWÓRZ ZDJĘCIE
Rozbudowa magazynu Oponeo - galeria 8
OTWÓRZ ZDJĘCIE
Rozbudowa magazynu Oponeo - galeria 9
OTWÓRZ ZDJĘCIE

OPIS REALIZACJI

Kolejna udana realizacja za nami! Tym razem współpracowaliśmy przy rozbudowie imponującej inwestycji, na którą dostarczaliśmy już nasze prefabrykaty w 2021 roku.

O pierwszym etapie budowy obiektu pisaliśmy tutaj:

Realizacja hali logistyczno-magazynowej w Zelgoszczy

Była to jedna z naszych większych realizacji – wówczas dostarczyliśmy blisko 700 sprężonych elementów dachowych!

Dzięki prefabrykacji możliwe było szybkie i efektywne powiększenie hali o dodatkowe 33 000 m².

Aby sprostać wymaganiom Klienta, zaangażowaliśmy do produkcji 5 naszych zakładów produkcyjnych, co pozwoliło realizować dostawy w szybkim tempie, zapewniając ciągłość prac na budowie. Prefabrykacja betonowa po raz kolejny pokazała swoje mocne strony – powtarzalność i krótszy czas realizacji.

W przypadku tej inwestycji, cała konstrukcja wraz z dachem została wykonana z prefabrykatów betonowych.

Hale przemysłowe i logistyczne to obiekty, w których prefabrykacja odgrywa kluczową rolę. Dzięki zastosowaniu elementów sprężonych możliwe jest uzyskanie większych rozpiętości przy jednoczesnym zmniejszeniu masy konstrukcji. Z kolei słupy i belki żelbetowe zapewniają trwałość i stabilność obiektu.

W tej realizacji zastosowane zostały dźwigary sprężone o długości do 24 metrów, które pozwalają na ograniczenie liczby podpór wewnętrznych, co maksymalizuje przestrzeń użytkową hali.

Zakres dostaw obejmował:

  1. 192 słupy do 15 metrów wysokości
  2. 59 podwalin
  3. 60 belek żelbetowych
  4. 26 doków
  5. 60 wymianów sprężonych
  6. 230 dźwigarów sprężonych


Generalnym wykonawcą ponownie był: Rexbud Budownictwo.

UDOSTĘPNIJ:

  • Udostępnij pocztą
  • Udostępnij linkedin
  • Udostępnij facebook

INFORMACJE O REALIZACJI

(5)

POWIĄZANE REALIZACJE

PRODUKTY

Dźwigar sprężony betonowy.

NASZE PRODUKTY

Produkujemy najwyższej jakości prefabrykaty betonowe, w tym elementy nietypowe, wykonywane na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych. Tworzymy rozwiązania niezależnie od rodzaju i wielkości inwestycji. Przejdź dalej i poznaj nasze produkty.

PRODUKTY